Menu
Norsa
2018-03-22 12:55:43

<grafika>

 

 

Główne miasto regionu: Álhøeim

Inne miasta regionu: Togg, Flota Zakonu

Kontrola: 

Władca: Brönhilda Böersang 

Położenie
Norsa znajduje się w północno-zachodniej części kontynentu. Od południa graniczy wąskim przesmykiem lądu z Eadern. Jej granicę aż od południa po wschód stanowią Góry Północne, pomiędzy którymi rozciąga się wąska granica z Thurną. Większość Norsy położona jest na porytym fiordami półwyspie Nj Örd. Jest to najdalej na północ wysunięta, znana część Elroth.

<mapa krainy>Klimat:
Na południu jest o wiele zimniej niż w Eadern, acz nadal można wyróżnić cztery pory roku, z której lato i wiosna są najkrótsze. Im bardziej na północ tym chłodniej, noce stają się dłuższe, a śnieg leży dłużej. Sama północ oraz góry są praktycznie cały rok spowite zimą. Tam też przez ponad pół roku trwa ciemność, a słońce nieprzerwanie świeci tylko kilka miesięcy w roku.

Geografia:
Od granicy z Eadern, zwanej Ostatnim Stańcem, aż po rzekę Norfin rozciąga się potężny bór Ulfrärd. Jego mroczna głębia, zamieszkała przez półdzikie plemiona kontynentalnych Norsów, dopiero za nurtami Norfinu ustępuje miejsca krainie zwanej Hlämgardem, otoczonej przez Góry Północne od wschodu, a od zachodu Morzem Krøjken. Ciągnie się ona daleko na północ,otaczając słone jezioro Hacite gęstwiną pierwolasu i kończąc dopiero wraz z ostatnimi z obrośniętych podgórz. Tam, za nurtami rzek Allen na zachodzi i Gouda na wschodzie, czai się niegościnny Fjöngard, wiecznie zamarźnięty półwysep gdzie od mrozu pękają pnie drzew.
Wschód za wielkim grodem Álhøeim to na poły bezludna lodowa pustynia, zamieszkała przez dzikie bestie i nieliczne plemiona Norsów skupione wzdłuż wybrzeża Morza Krøjken i jeziora Lehtovour. Na dalekim zachodzie znajduje się Jezioro Tora, a za nim Pustkowie, gdzie udają się tylko szaleńcy. Po drugiej stronie Góry Trolla, najwyższego szczytu pasma o tej samej nazwie, nie mieszka już nikt poza barbarzyńskimi bestiami i ciągle wojującymi norskimi Krasnoludami, których najdalsze na północ górzyste państwa-twierdze znajdują się właśnie tutaj.

Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.648 s | Liczba zapytań SQL: 7 | Engine ver.: 1.30